Teksti suurus:
A A A

Narva kaitseliitlased said kaasaegse hoone

21.03.2016


Kaitseminister Hannes Hanso ja Kaitseliidu ülem brigaadikindral MeelisKiili avasid laupäeval Narva kesklinnas Kaitseliidu Alutaguse maleva Narva malevkonna uuenduskuuri läbi teinud hoone, millest saab piirilinna riigikaitseelu üks nurgakivisid.

Kaitseminister Hanso sõnul on Narva kaitseliitlased tõeliseks eeskujuks nii kohapeal, kui kogu Eestis. „Te näitate kuidas eestimaalased külg-külje kõrval seisavad hea meile oluliste väärtuste ja iseseisvuse kaitse eest. Suur tänu teile selle olulise panuse eest,“ ütles Hannes Hanso maja avamistseremoonial.
 
Kaitseliidu ülema sõnul peab Narva malevkonna maja teenima eelkõige kohaliku kogukonna huve. „See on see koht, kuhu tulevad noored saama riigikaitseõpet, kuhu nad tulevad oma vaba aega veetma, et nad saaksid ja oskaksid Eesti riigi, meie enda väikese kodumaa eest seista,“ ütles brigaadikindral Kiili.
 
Narva malevkonna staabikompleksi vastvalminud hoones asuvad bürooruumid malevkonna, Naiskodukaitse  ja noorteorganisatsioonide tarvis, kaasaegsed õppeklassid väljaõppe läbiviimiseks ning olmeruumid kaitseliitlastele. Samuti sai malevkond korraliku taristu varustuse ja tehnika hoiustamiseks.
 
Maja kasutavad Narva malevkonna kaitseliitlased, Naiskodukaitse liikmed, Kodutütred ja Noored Kotkad. Samuti sisustatakse ühe auditooriumi baasil riigikaitseõpetuse õppeklass Narva gümnaasiumi õpilastele.
 
Narva malevkonna staabikompleksi ehitustööde peatöövõtjaks oli Riito Ehituse AS. Ehitustööde omanikujärelevalvet teostas AS Telora-E.
 
Ehitustööde maksumus koos omanikujärelevalve tasuga oli kokku üks miljon eurot

http://uudised.err.ee/v/eesti/bd7fc962-fd49-4bbe-9c9a-0a4e7812f204/narva-kaitseliitlased-said-kaasaegse-hoone