Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse toitlustas võimlemispeol ca 5000 osalejat

28.07.2016
2. juulil toimus Tallinnas Kalevi staadionil suur võimlemispidu „Hingelind“, millest võttis osa  ca 5000 võimlejat. Nii peo kui ka sellele eelnenud proovide ajal aitas osalejaid toitlustada Naiskodukaitse.
„Maikuus saatsin välja teate võimlesmispeo toitlustamise personali abivajaduse kohta  ning võin öelda, et naised olid aktiivsed ning koosseis sai komplekteeritud õigeaegselt,“ räägib Alutaguse ringkonna instruktor Elle Vinni.
„Kuigi pidu toimus alles laupäeval, algasid proovid teisipäeval. Meie saabusime platsile  juba esmaspäeval, et teha vajalikud ettevalmistused. Paigutasime oma kohtalele inventari, katlad ja nõud. Osalejate kiiremaks teenindamiseks  tegime mitu toidu väljastusala, milles igas kaks naist toitu väljastamas,“ kirjeldab esimest päeva Alutaguse ringkonna esinaine Iive Rohtla. „Kuna proovid toimusid esimestel päevadel lisaks Kalevi staadionile veel neljas Tallinna erinevas paigas,  tuli toitu kolm päeva tarnida ka sinna,“ lisab ta.
Toidu valmistajate kasutuses on kaks katelt, mis on erinevad tavapärastest. Need on hollandi katlad, neid on lihtne transportida ning mugav kasutada, iseloomustavad katlaid toiduvalmistajad. Peost osavõtjatele valmistati neis rassolnikut, hernesuppi ja seljankat.
 „Alustame umbes kell kaheksa hommikul ning tavaliselt läheb seitsme-kaheksani õhtul,“ kirjeldab päeva pikkuseid Hille Saarniit Jõhvi jaoskonnast.
„See möll, mis toimub toidu väljastamise ajal on kõige toredam, ootamine on tüütu“, vastab Liivi Kingu Lüganuse jaoskonnast mu küsimusele, mis on olnud kõige raskem.
Peatan kaks tüdrukut ning küsin, kuidas nad toitlustamisega rahul on.  „Söögid on head olnud. Oleme juba siin nädala algusest. Järjekorrad lähevad kiiresti. Hommikul  ja õhtul saame süüa selles koolis, kus ööbime,“ räägivad nad. 
„Meeldib, et teenindajad on sõbralikud,mitte kurjad söögitädid. Antakse juurde, kui soovime,“ ütlevad eestlastest võimlemisrühma liikmed Soomest.
„Ei olnud varem selliste kateldega süüa teinud, ei ole pidanud tõstma raskeid asju ning kõik on kenasti sujunud,“ räägib Avinurme jaoskonna esinaine Liisi Bäärt.
 „Muljed on väga head.  Toimkond on väga tubli. Me oleme võimlemispeol abiks esimest korda.  Oleme saanud kogemusi ja mõtteid, kuidas veelgi paremini tööd organiseerida ja kuvada rohkem ka Naiskodukaitse osalust,“ võtab ürituse kokku Elle Vinni.
 
Ave Paavo
Alutaguse ringkond
Lüganuse jaoskond
27.07.2016
Pildimeenutus: