Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu ülem tänab õppusel osalenud kaitseliitlasi

21.03.2016

Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili hindas positiivselt kaitseliitlaste reageerimist reede õhtul välja kuulutatud valmisolekuõppusele.

„Arvestades, et tegemist on esmakordse sellise ülekaitseliidulise õppusega, siis on esialgsed tulemused täiesti korralikud. Tänan kõiki, kes kohale tulid ja ka neid, kes tulla ei saanud, aga sellest teavitasid,“ ütles kindral Kiili.

„Kutsun kõiki Kaitseliidu tegevliikmeid, kes seni mingil põhjusel õppekogunemise kutset saanud pole, endast oma allüksuse ülemale või kodumaleva korrapidajale märku andma,“ lisas Kaitseliidu ülem.

„Õppuse tagasiside on meile hindamatu väärtusega ja annab võimaluse edaspidist tegevust oluliselt parandada. Oluline sõnum kogu Eestile on, et meie riik on täna paremini kaitstud kui kunagi varem. Riigikaitse heidutus on usutav, kui me kaitsmist ka tegelikkuses harjutame,“ rõhutas kindral Kiili.

Reede/18. märtsi õhtul otsustasid kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras ja Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili kontrollida samalaadselt kaitseväele ka Kaitseliidu rahuaja üksuste valmidust kiirelt reageerida võimalikele ohtudele.

Valmisolekuõppuse eesmärk on hinnata Kaitseliidu üksuste valmisolekut täita sõjalisest valmisolekust lähtuvaid ülesandeid. Kaitseliitlased harjutavad õppusel üle Eesti teavitamis- ja kogunemisprotseduure ning mõned üksused ka ümberpaiknemist.

Üksused, mis olid planeerinud väljaõpet nädalavahetusel jätkavad rutiinse tegevuse ja väljaõppega.