Teksti suurus:
A A A

Andrus Lehtmetsa esmaabi koolitus Iisakus

06.02.2015
17.-18.jaanuarini 2015 toimus Iisaku Gümnaasiumi riigikaitse õpetuse klassis ja kõrvalasuvas lasketiiru ruumis 16-tunnine esmaabi koolitus, kus osalesid Avinurme Malevkonna kaitseliitlased ning Naiskodukaitse, Noorkotkaste ja Kodutütarde esindajad.
Koolituse viis läbi Kaitseliidu Peastaabi tagalakeskuse spetsialist, pikaaegse töökogemusega Rakvere Haigla kiirabiarst Andrus Lehtmets. Kes on Andruse käe all õppinud, need oskavad hinnata tema koolitajameisterlikkust, mis ühendab pika ja mitmekülgse kogemuspagasi suurepärase õpetamis- ja jutuvestmisoskusega. Tema kursused on osalejatele alati meeldejäävad ja praktilised. Seega oli korraldajatel äärmiselt hea meel, et Andrus leidis aja ja võimaluse KL Iisaku rühma kutsele vastata ja meile õpetama tulla.
 
Koolituse käigus kummutas Andrus palju müüte ja hoiatas nende kusagilt käibele jäänud paratõdede järgimise eest nagu ´minestav inimene tuleb hoida püstiasendis´, ´alkohol hoiab külma ilma korral organismi soojas´, ´krampides inimesele tuleb panna midagi hammaste vahele´ ja mitmeid teisi taolisi inimestes kinnistunud arusaamu. Samuti selgitas ta kiirabi väljakutsete prioriteete ning seda, miks kiirabiarstide töö sarnaneb paljuski sotsiaaltööga.
 
Kuna Andrus Lehtmetsa koolitused on alati populaarsed, oli ka seekord osaledasoovijaid rohkem kui grupi suurus võimaldas ning mitmed huvilised jäid ootejärjekorda. Loodame, et tulevikus on Andrusel võimalus meie malevas sama kursus teist korda läbi viia. Seniks edu ja jõudu Andrus Lehtmetsale ja kõigile meile julget elupäästmist.
 
Anneli Reino
Avinurme Malevkonna teavituspealik
 
Pildimeenutus: