Teksti suurus:
A A A

Alutaguse maleva noorkotkaste tegevusest

29.08.2016
Noorte Kotkaste laagris võisteldi välja aasta kotka tiitlid nooremas ja vanemas vanuseklassis.
Noorte Kotkaste organisatsiooni aastapäeval 27.mail toimub Alutaguse malevas laager ja seda juba 10 aastat järjest. 
Seekord oli laager merele kõige lähemal, Toilas. Esimesel õhtul toimus laagrisse sisseelamine. Seega telgid püsti, toitlustamine ja enne magamaminekut köievedu, mis tekitas palju emotsioone aga uinutas ka hästi laagrilised magama. Teine päev kulus samuti kiiresti. Esimese poole päevast sisustasid koostööpartnerid Päästeametist, Politsei- ja Piirivalveametist, Maanteeametist, Tervishoiu kõrgkoolist, Toila merepäästest, Jõhvi malevkonnast. Rohkem tekitasid poistes  elevust piirivalve teenistuskoer ja merepääste kaatriga sõit vahusel merel. Õhtul toimus võistkondade vaheline jalgpalli turniir ja vorstide küpsetamine. Viimasel laagripäeval võitlesid aktiivsemad poisid aasta kotka tiitlile, ülejäänud laagrilised osalesid Toila rannas projektis „Teeme ära“ ja rand sai jälle natuke puhtamaks. Laagri lõpurivistusel võeti organisatsiooni vastu uusi liikmeid, tänati aktiivsemaid rühmapealikke ja noorkotkaid. Laagrit külastas  Alutaguse malev pealik major Margus Ets, toitlustamist korraldasid naiskodukaitsjad Iive Rohtla juhtimisel.
Noorkotkad on aktiivselt osalenud maakondlikel Maakaitseväe paraadidel.  Sellel aastal rivistus 23.juunil 40 noorkotkast ja rühmapealikku osalemaks paraadil Kohtla- Järvel.  2016. aastal oli noorkotkastel  austav ülesanne, tuua maakonda võidutuli. Võidutule tõi vabariiklikult paraadilt Võrust Avinurme rühma noorkotkas Rait Kivi. Paraadipoistele on igal aasta ühepäevane väljaõppeüritus augusti lõpus, seekord siis sportlikud värvikuulilahingud.
Juuli algul osalesid Alutaguse maleva noorkotkad ja kodutütred  V Eestimaa võimlemispeol -  Hingelind. Nädal oli täis tihedaid proove ja kulmineerus 2.juulil suure kontsertiga Kalevi keskstaadionil.  Vahepeal oli aega külastada Tallinna loomaaeda, mängida palli ja leida uusi sõpru teistest malevatest.
Kahekümnendat korda toimunud Mini-Erna luurevõistlus Võrumaal andis Alutaguse maleva tublidele noorkotkastele üheksateistkümne võistkonna seast kuuenda koha. Võistlus oli eriti kurnav kuna keskmiselt läbisid võistkonnad 40 tunni jooksul  70 km.
Juuli teisel nädalal osaleti suurlaagris Raplamaal Laukataguse Puhkekülas. Laagris osalesid kõigi malevate esindused, lisaks Leedu, Läti ja politsei noored. Nelja päeva jooksul tehti sporti, isetegevust ja korraldati omavahelist laadakaubaga äritsemist. Laagris oli üks meeldejäävamaid üritusi retropidu, ei puudunud ka vahukahur.
Augusti algul toimus kaks üritust. Noortejuhid käisid rattamatkal Taevaskoja ümbruses. Külastati veel Maanteemuuseumi ja Lennundus muuseumi. Narva Meriskaudid osalesid merelaagris Saaremaal. 100 noorkotkast õppisid mereasjandust ja sõitsid merd erinevate veesõidukitega. Veel külastati Sõrve militaarmuuseumi ja sõjalaeva Admiral Cowani. Narva rühm Meriskaudid kinnistas veel merealaseid teadmisi rühmalaagris Merikülas 19.-21. augustil.
22.-24. augustini on noorkotkaste ja kodutütarde esindused igast malevast Lääne-Virumaal Lammasmäel suvekoolis, et arutada organisatsioonide tegevuse ja tuleviku üle. Muidugi mahuvad nendesse päevadesse lõbusad koostööüritused ja kultuurne tegevus nagu öökino näiteks.
Ees ootavad sügistegevused, mis on avatud kõigile organisatsiooni liikmetele.

Suveüritused pani kirja noorteinstruktor  Ivar Rooma
Pildimeenutus: